Niepubliczne Przedszkole Integracyjne FANTAZJA to idealne miejsce dla Twojego dziecka

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne FANTAZJA to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych i nowoczesnych wnętrzach.

Budynek placówki leży w spokojnej części Hrubieszowa w dzielnicy Śródmieście  przy ul. Targowej 24.

Położony jest w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta jednak w bardzo kameralnym i urokliwym otoczeniu przyrody z dala od ruchliwej ulicy. Obiekt posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne i czuły troskliwą opiekę. Posiadamy także parking, który pozwoli rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki.

W budynku znajdują się 4 przestrzenne sale, łazienki z małymi ubikacjami, umywalkami i prysznicami dostosowanymi do wzrostu najmłodszych w celu utrzymania czystości i higieny osobistej na najwyższym poziomie. Sale wyposażone są w specjalne urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat.

Organizując przestrzeń kierujemy się minimalistycznym stylem.
Zrezygnowaliśmy z wielokolorowych wykładzin i ścian na rzecz prostych form i wąskiej, naturalnej palety barw. Wnętrze jest tłem dla kolorowych prac tworzonych przez dzieci. Tłem do kreatywnej zabawy jest zaś dominująca biel, a ogromne okna sprawiają, że wnętrze otwiera się na to co nas otacza.

Ciepła i przytulności niczym w domu nadają materiały takie jak drewno, miękkie pufy, kolorowe prace dzieci oraz grube dywany.

Sale są podzielone na kąciki tematyczne oraz wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne i atestowane meble oraz zabawki.
Kolorowa szatnia sprzyja nauce samodzielnego ubierania i rozbierania się w komfortowych warunkach.

Dzieci mogą korzystać pobliskiego placu zabaw, który położony jest w bezpiecznym miejscu i oddalony jest od głównej drogi.

Każdego dnia starannie wybrana firma cateringowa dostarcza do naszej placówki zdrowe i pełnowartościowe posiłki, które serwujemy naszym podopiecznym.

Nasza placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:30

W Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym FANTAZJA realizujemy podstawę programową oraz oferujemy liczne zajęcia dodatkowe dobierane do potrzeb naszych podopiecznych. Duży nacisk kładziemy na naukę języka angielskiego. W związku z tym nasze dzieci mają prowadzone zajęcia z języka angielskiego oraz osłuchują się z tym językiem także dodatkowo podczas swobodnych zabaw.
Nauka języka nie jest celem samym w sobie, a służy przede wszystkim skutecznej komunikacji.

W naszej placówce funkcjonują cztery grupy przedszkolne. Kadra nie jest autorytarna, zaś otoczenie jest odpowiednio, logicznie uporządkowane, a materiały dydaktyczne dostosowane. Dzieci ze wszystkich grup spotykają się na wspólnych zajęciach, spacerach, wycieczkach. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku.


Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi.
Rywalizację zastępuje współpraca. Starsze dzieci sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji.

Metody edukacyjne i wychowawcze są oczywiście odpowiednio dobrane. Dzieci przerabiają program dostosowany do ich wieku. Zajęcia programowe odbywają się zaś w grupach.